Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha

All posts under: Macedonia

Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Топлик“ на специјалното јавно обвинителство, во кој првообвинет е ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Предметот се …

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети синоќа имаше средба со градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис. Претседателот Ахмети и Бутарис многу отворено и пријателски …

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Томислав Тунтев денеска најави амандмани на Предлог законот за употреба на јазиците, посочувајќи дека со овој закон ќе се …

Video

Follow Us