Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha

Posts by: Erdzan Memedov

Денеска со амбасадорот на Франција, г-дин Кристиан Тимоние и неговите соработници имавме работен доручек во општина Шуто Оризари. Разговаравме за приоритетите на новото раководство на …

Заедничка седница на Владите на Македонија и Бугарија. Средбата меѓу премиерите почна во манастирот Водоча. Борисов и Заев се поклонија пред споменикот на трагично загинатиот …

Кривичниот суд го прифати обвинението за случајот „Топлик“ на специјалното јавно обвинителство, во кој првообвинет е ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Предметот се …

Video

Follow Us