Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha

Monthly Archive: octombrie 2017

Првиот круг од локалните избори помина во недемократска атмосфера и беа креирани нефер услови во кои што се одвиваше изборната кампања. Во предизборието имаше физички …

Премиерот и лидер на владејачката партија СДСМ, Зоран Заев, на прес-конференција во Владата повтори дека изборите биле фер и демократски, притоа ја повика опозициската ВМРО-ДПМНЕ …

Победа на Себастијан Круц и неговата Народна партија, покажуваат прелиминарните резултати од парламентарните избори во Австрија. Обраќајки им се на своите подржувачи, Курц порача дека …

Video

Follow Us