Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha

Monthly Archive: mai 2017

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари официјална средба со амбасадорот на Албанија Фатос Река. Според соопштението од Собранието, амбасадорот му го честитал изборот на функцијата …

Министерот за надворешни работи на Република Турција, Мевлут Чавушоглу, остро ја критикуваше синоќешната одлука на американскиот претседател Доналд Трамп, кој му даде одобрување на Пентагон …

Video

Follow Us