Send as Kolumns





Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha

Унгарскиот министер за надворешни работи Сијарто во Скопје

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто утре ќе престојува во работна посета на Македонија, соопшти МНР.

„Во рамки на работната посета, министерот Сијарто ќе се сретне со неговиот домаќин, вицепремиерот и министерот за надворешни работи Никола Попоски, со премиерот Емил Димитриев и со министерот за привлекување странски инвестиции Бил Павлески“; пишува во соопштението од МНР.

Отаму информираат и дека министрите Сијарто и Попоски заедно со дипломатскиот кор ќе присуствуваат на манифестацијата „Ден на дрвото“ и ќе засадат дрвца во паркот „Македонија“ на булеварот „Теодосиј Гологанов“.

You may also like...

Sorry - Comments are closed

Video

Follow Us