Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha

Трет ден изборна кампања

На третиот ден од предизборната кампања, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја претстави програмата пред граѓаните на Неготино (17.30 часот) и Кавадарци (20.00 часот), а СДСМ ќе митингува во Демир Хисар и во Кичево.

Според најавената програма, Коалицијата за промени и правда, предводена од ДС ќе одржи средби со граѓани во Кавадарци и Неготино, како и пресконфренција во Скопје .

ДУИ за во 11.00 часот најави прес-коференција на носителот на листата на ДУИ во Првата изборна единица Артан Груби во партиското седиште во  Скопје, а ДПА во 18.30 часот ќе се претстави пред граѓаните со Челопек.

Во Сарај, пак, во 19.00 часот митинг ќе одржи Коалицијата Алијанса за Албанците.

You may also like...

Sorry - Comments are closed

Video

Follow Us