Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha

Тачи: Кривична амнестија за „Куманово“, „Сопот“ и за „Монструм“

Лидерот на партијата Мендух Тачи барајќи ја довербата од стружани, пред партиските членови и симпатизери вети доколку ја добијат власта ќе се борат за правата на Албанците. Според него, политичкиот противник од власта, ДУИ води кампања со стари ветувања, а нема исполнето ниту едно иако е долго време на власт.

 tt-3

Тачи најави фискална аменстија и албанските граѓани да бидат економски рамноправни со останатите.

– Нашиот предлог е да се донесе закон за фискална амнестија. Сметаме дека државниот буџет треба да оди кај Албанците. Тие да бидат економски рамноправни со другите граѓани и после да плаќаат давачки. Ќе воведеме и кривична амнестија за случаите „Куманово“, „Сопот“ и „Монструм“, да одат на повторно судење, со други судии и обвинители, изјави Тачи по завршувањето на митингот во Струга.

You may also like...

Sorry - Comments are closed

Video

Follow Us