Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha

Почувствуван слаб земјотрес во јужните делови на Македонија

Земјотрес со интензитет од 3 до 4 степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван во јужните делови на Македонија.

Земјотресот, како што информираат од Сеиозмолошката опсерваторија, се случил во 02.25 часот со Рихтерова локална магнитуда од 3 степени, а епицентарот се наоѓа во соседна Грција.

You may also like...

Sorry - Comments are closed

Video

Follow Us