Коце Трајановски не дојде на дебата со Шилегов и останатите кандидати за Скопје

коце

Кандидатот за градоначалник за Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, попладнево не се појави на дебатата на телевизија 24.

Водителот Младен Чадиковски на почетокот на дебатата информираше дека Трајановски до почетокот на емисијата не одговорил на поканата.

На дебатата се присутни пет од осумте кандидати за градоначалник на главниот град. Освен кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, на дебатата не дојдоа и кандидатите на БЕСА и ДПА.

You may also like...

Sorry - Comments are closed