ВМРО-ДПМНЕ: Секојдневно се докажува дека тиранската платформа е дело на Еди Рама

ВМРО

ВМРО-ДПМНЕ смета дека по секојдневно се нижат искази и докази дека тиранската платформа е дело на Еди Рама и како што велат од партијата, истата има за цел да ја втурне Македонија во уште подлабока криза.

Заев е само уценет човек и е подготвен да прифати буквално се и да ги реализира сите барања кои одат спротивно на највисоките државни и национални интереси, бидејќи е исплашен од затвор за сите криминали што ги сторил, додаваат во партиското соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли уцените и ја отфрли тиранската платформа, партијата во процесот на преговори и јавно соопшти дека нема намера да формира влада по секоја цена.

You may also like...

Sorry - Comments are closed

Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha