ВМРО-ДПМНЕ: ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ЗАЕДНО СО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ЗА ИЗЛЕЗ ОД КРИЗАТА

VMRO DPMNE

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на принципиелната понуда до СДСМ и Зоран Заев дека ќе им дадат поддршка да формираат влада доколку се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, и јасно да кажат дека ја одбиваат тиранската платформа и елементите содржани во неа.

Од ВМРО-ДПМНЕ посочуваат и дека опстојуваат на своите позиции за предвремени избори како излез од кризата.

– ВМРО-ДПМНЕ се уште стои на позицијата дека предвремени парламентарни избори заедно со локалните се решение од кризата, бидејќи граѓаните тогаш ќе може јасно да одлучат , стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

You may also like...

Sorry - Comments are closed

Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha