Ахмети: Ќе разговараме и за опцијата ДУИ да остане во опозиција

ahmeti

Претседателот на ДУИ Али Ахмети пред денешната седница на централното претседателство на партијата што се одржува во седиштето во Мала Речица најави дека ќе разговараат за неколку опции. На новинарско прашање дали за опцијата за коалиција, тој кратко одговори.

„За опозиција да остане ДУИ“ рече Ахмети.

Ахмети утрово се сретнал и со британскиот министер за Европа и за Америка, Алан Данкан и британскиот амбасадор Чарлс Гарет.

Тој го запознал Данкан дека на денешниот состанок на Централното претседателство на ДУИ ќе се разговара за можностите и опциите на ДУИ имајќи во предвид изборниот резултат, вклучувајќи ја и можноста ДУИ да остане во опозиција.

You may also like...

Sorry - Comments are closed

Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha