Send as Kolumns

Full Name (required)

Your Email (required)

Category (required)

Upload File (required: .txt, .doc, .docx)

Captcha (required)
captcha

Асанж: Промените со Трамп би можеле да бидат кон подобро, но и кон полошо

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж смета дека промените што ќе ги спроведе новоизбраиот американски претседател Доналд Трамп во САД, би можеле да „бидат кон подобро, но и кон полошо“.

Асанж: Промените со Трамп би можеле да бидат кон подобро, но и кон полошо

Говорејќи за претседателските избори во САД, Асанж вели дека неговите чувства „се помешани“ во врска со одлуката на Американците, но не пропушта да упати остри критики кон демократскката кандидатка за претседател Хилари Клинтон.

Тој очекува со доаѓањето на Трамп во Белата куќа во САД да се формира нова владејачка структура, која, според него, засега е се уште слаба што создава можност промените во земјата да тргнат кон добар или кон лош правец.

Два дена пред претседателските избори во САД, Асанж преку Викиликс објави серија електронски писма поврзани со Клинтон, што според некои аналиитчари, влијаело на конечниот резултат од гласањето.

You may also like...

Sorry - Comments are closed

Video

Follow Us