Send as Kolumns

[contact-form-7 id="1580" title="Kolumna"]
[contact-form-7 id="1580" title="Kolumna"]

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп рече дека претседателот во заминување Барак Обама му се јавил по телефон и дека имале добар разговор во средата, откако Трамп дента на Твитер напиша дека транзицијата не тече …

Утрово се оддржа примопредавање на министерската функција во Министерството за внатрешни работи, по што сега министер е Агим Нухиу од ДУИ, кој досега беше заменик министер. По објавените конечни резултати од предвремените парламентарни избори, …

Претседателот Ѓорге Иванов во годишното обраќање ги повика лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ да се помират и да се сплотат околу државните интереси на Македонија. -Во омразата никој нема иднина, ниту има надеж. Повикувам …